Травертин - атмосфера Італії

 Природний камінь травертин використовується в будівництві ще з часів античності. Саме з травертину побудовані такі архітектурні пам`ятники, як Римський Колізей, Театр Марчелло, римський Палац Правосуддя і навіть Собор святого Петра у Ватикані. Також травертином був облицьований і найперший міст, побудований в античному Римі. Римляни називали цей камінь lapis tiburtinus, що дослівно означає «камінь з Тібур», і спочатку використовували його лише для зведення початкових стійок і закладки фундаменту будівель. Однак незабаром будівельники по достоїнству оцінили споживчі властивості каменю - легкість обробки, приємний колір і міцність - і травертин став використовуватися для зведення будівель, мостів, амфітеатрів і адміністративних будівель.

Травертин - це міцна полікристалічна тонкозерниста гірська порода, яка представляє собою середню ланку між вапняком і мармуром. Родовища цього каменю є в Німеччині біля Штутгарта і в італійському місті Тіволі. Об`єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО визнано родовище травертину в турецькому місті Памуккала. На світовий ринок травертин постачають з таких країн, як Мексика, США, Аргентина, Перу, Іран, Греція, Румунія і Португалія. А одне з найбільших у світі родовищ цього природного каменю знаходиться у Вірменії, в Араратській області - там видобувається високоякісний травертин, що відрізняється особливою ступенем кристалізації і найвищої міцності.
Травертин схожий на вапняк, але відрізняється від нього пористим, комірчастим будовою. Травертин - міцний і довговічний природний камінь, підтвердженням тому можуть служити стародавні споруди, що збереглися до наших днів. Але при цьому камінь не відрізняється високою щільністю і сильно реагує на розчин соляної кислоти. Найпоширеніший колір цього каменю - жовтий і червоний, однак не рідко він може бути бежевим, коричневим, пісочним, горіховим і іншим. Трапляється, що камені мають декілька відтінків відразу. Унікальний білий травертин добувають тільки в Ірані. Ці камені, як правило, не поліруються і їх в необробленому вигляді використовують для оздоблювальних робіт.
Цей унікальний природний камінь зовні схожий з деревом, і тому може гармонійно поєднуватися з меблями та іншими оздоблювальними матеріалами. Багато сучасних дизайнерів вважають травертин незамінним матеріалом для створення інтер`єру в стилі Антик, при цьому вони  використовують  саме необроблений природний камінь.
Якщо Вам подобається атмосфера Італії, якщо ви хочете створити в будинку свій власний маленький Рим, то можна використовувати наступний хитрий прийом: використовуйте при оздобленні Вашого каміну камінь, який тисячоліттями застосовували італійці.