"Сяючий камінь" мармур

 Його краса не підвладна часу. Над створенням цієї краси природа трудилася тисячоліттями, створюючи шар за шаром цю унікальну породу. Впродовж багатьох сторіч мармур втілює собою не тільки горду красу природи, її щедрі дари, але і талант умільців, що перетворили природний камінь на неповторні по своїй вишуканості твору мистецтва.

Мармур - красивий і довговічний камінь, ідеально пристосований для утримання величезної ваги. У стародавні часи мармур використовували як для монолітних колон, що підтримують статуї і фасади будівель, так і для будівництва палаців та храмів. Прикладом тому можуть бути пам`ятники архітектури, якими славиться Санкт-Петербург. Мармур можна побачити і у вишуканому інтер`єрі Базиліки Святого Павла в Римі, і на стінах Версальського Палацу. А першою будівлею, збудованою повністю з мармуру, стала знаменита Афінська скарбниця 6 століття до н.е. Знаменитий храм Парфенон, побудований в цей же період, став основною визначною пам`яткою Афін, одним з чудес світу. Сучасні технології обробки природного каменю дозволяють широко використовувати в обробці інтер`єрів красу і елегантність мармуру. 

 Мармур відноситься до метаморфічних пород, що утворилася в результаті перекристалізації карбонатів (углеродосодержащих з`єднань) більше 2,5-4 мільярдів років тому під дією високих температур і тиску. У процесі перекристалізації в метаморфічних мраморах, як правило, знищуються всі сліди первісних уламкових зерен або скам`янілих органічних залишків. Склад мармуру при метаморфізмі не міняється. Вихідними карбонатними породами для утворення мармуру, як правило, в більшості випадків служать вапняки або доломіт. Відповідно, мармур складається з кальциту (карбонату кальцію), або доломіту (карбонату кальцію і магнію), або з обох мінералів.

 Хоча слово «мармур» походить від грецького слова Marmaros, що означає «бездоганно-білий блискучий камінь», можна зустріти цілу палітру забарвлень цього благородного натурального каменю.

Мармур може бути білим або кольоровим: рожеві, жовті, сірі, блакитні, зеленуваті, червонуваті, чорні, коричневі, а також різні поєднання цих кольорів притаманні мармуру. Навіть у межах одного родовища часто зустрічається ряд переходів від одного тону забарвлення мармуру в іншій. Різноманітні відтінки мармуру виникають завдяки вмісту в більшій або меншій кількості оксидів різних металів і графіту. Кольоровому мармуру властива наявність прожилок, що представляють собою тріщини, заповнені природними цементами. Ці прожилки можуть утворити оригінальний малюнок. Найбільш цінним різновидом мармуру є чистий, білий статуарний мармур, який використовується для виготовлення скульптур.

Достоїнства мармуру:

1. Відносна прозорість мармуру породжує на поверхні скульптури найтоншу гру світла та тіні.

2. Рівномірнозернистість та відсутність великих включень робить структуру мармуру  однорідною.

3. Зручність обробки. Мармур пластичний, легко піддається поліровці і шліфуванню. Мармур - досить в`язкий і міцний натуральний камінь, тому при ударах відразу не розколюється, дозволяючи висікати вироби найрізноманітнішої форми.

4. Високі декоративні та гігієнічні властивості мармуру.

5. Велика гама відтінків мармуру дозволяє складати зі шматочків цього природного каменю мозаїчні панно, і навіть цілі картини.

6. Краса однорідної, плямистої або шаруватої структури мармуру.

7. Водонепроникність більшості видів мармуру. Мармур з низьким коефіцієнтом водопоглинання (0,08-0,12%) може використовуватися навіть для обробки ванних кімнат, басейнів, фонтанів.

8. Морозовитривалість. Більшість мармуру практично не поглинає вологу - тому при впливі низьких температур йому не загрожує поява мікротріщин від замерзаючої рідини. Вироби з мармуру можна сміливо використовувати в холодних приміщеннях.

9.Термостійкість. Мармур не схильний до дії високих температур, що дозволяє використовувати його для виготовлення камінів або застосовувати для обробки приміщень з температурами, що істотно перевищують звичайні.

10. Екологічність. За рівнем своєї природної радіоактивності мармур відноситься до першого класу і може застосовуватися при будівництві всіх типів об`єктів. Як природний камінь, він володіє пористистю і здатний «дихати» - це створює в приміщенні сприятливий мікроклімат.

тільки через 100-150 років. Як приклад можна привести мармур Петербурга, покладений майстрами ще в часи Петра, який зберіг свою красу до теперішнього часу.

Область застосування мармуру воістину вражає. Благородство фактур, різноманітності відтінків роблять цей матеріал привабливим для виготовлення великої кількості облицювальних елементів ексклюзивних інтер`єрів. Ще раз перерахуємо основні напрями використання мармуру: стільниці для ванних кімнат з мармуру та стійки для барів (з граніту виробляються істотно частіше, ніж з мармуру), колони і скульптура, вази і статуетки, облицювання підлоги, сходи з мармуру, плінтуса, перила, балясини та поручні…

А мармуровий портал для Вашого каміну надасть величності, розкішної елегантності та створить неперевершену атмосферу  Вашому будинку.