Принцип роботи камінних топок з водяним контуром.

Камін з водяним контуром це комбінація традиційного каміну і твердопаливного котла. Так, як і звичайний камін, він встановлюється у кімнаті і гріє повітря в приміщенні. Працює на дровах або паливних брикетах і дозволяє насолоджуватися панорамою живого вогню.
Головна відмінність такого  каміну - робота на систему опалення. Він гріє не тільки приміщення в якому встановлений, але ще й всю будівлю. Усередині каміна з "водяною сорочкою" встановлена ​​спеціальна ємність - водяний контур, що підключається до загальної системи опалення. При горінні дров у каміні вода в контурі підігрівається і поступає в опалювальну систему.
Щоб обігрівати будинок каміном з водяним контуром його необхідно підключити до системи опалення. Для цього використовуються наступні комплектуючі:
 
Підставка, на яку встановлюється камін
Розширювальний бак
Мідна труба для підключення каміна
Контролер для управління роботою каміна
Термозахист - датчик, що захищає камін від закипання (скидає воду в контурі, якщо вона досягає 95 ˚С)
Підривний клапан - захищає камін від підвищення тиску
З`єднувальна арматура (вентилі, муфти - основні сантехнічні з`єднання, використовувані при монтажі)
Теплообмінник (тільки для відкритої системи підключення)
 
Є два варіанти системи  підключення каміну з водяним контуром
 
Відкрита. Використовується спеціальний розширювальний бак, який вішається над каміном і працює за принципом сполучених посудин. В даному випадку вода, що нагрівається в каміні, передається в систему опалення через теплообмінник.
Закрита. Камін підключається безпосередньо в систему опалення, без окремого розширювального бака (використовується загальний розширювальний бачок всієї системи).
Спосіб підключення залежить від конкретної ситуації. Деякі фахівці вважають, що відкрита система є більш безпечною, проте не завжди є технічна можливість для такого підключення.
 
Потужність топок з водяним контуром зазвичай не перевищує 14-25 кВт, при цьому її велика частина передається через систему водяного опалення, а менша йде на нагрів повітря, "омиває" гарячі поверхні печі. Тому у надійних виробників  камінних топках з водяним контуром, як,наприклад,EdilКamin (Італія) у.характеристиках топки зазначено 2 показники потужності - повітряна,і водяна.
 
Переваги камінної топки з водяним контуром
 
Економія газу.
Під час горіння каміна газовий котел може не працювати. Він автоматично відключається і не бере участі в нагріванні води, за рахунок чого ви можете економити газ і опалювати будівлю за допомогою дерева
Додаткове джерело тепла.
При сильних і тривалих морозах газовому котлу може не вистачати опалювальної потужності. У цьому випадку камін послужить страховкою. Це додаткове джерело тепла, який може працювати в парі з котлом
Альтернатива газу.
Камін з водяним контуром - це альтернатива газовому опаленню. Наприклад, якщо тиск газу впаде, виникнуть перебої з подачею газу або котел раптово вийде з ладу, то камін забезпечить «резервне» опалення.