Правила експлуатації каміну

Правила експлуатації каміну!

Найбільша проблема виникає взимку, якщо будинок холодний і камін не топиться постійно. Холодне повітря протягом тижня (залежно від температури зовні) заповнює трубу. Щоб камін працював добре, треба направити потік теплого повітря вгору, виштовхнути поступово з труби стовп холодного повітря, тобто створити позитивну тягу в димоході. Без виконання цієї умови камін працювати не буде. Для цього перед розпалюванням каміну треба запалити сухий папір або солому якнайближче до димозбірника на деякий час - залежно від якості димаря - утеплений / неутеплений, довгий / короткий, цегляний чи з нержавіючої сталі і т.п.

Після того, як у системі топка-димохід утвориться позитивна тяга, можна розпалювати камін. Для розпалювання треба зробити, будь-яку, відому вам конструкцію з трісок, наприклад – «шалаш» та обкласти його полінами. Відкрити заслонку подачі повітря в топочну камеру та заслонку димохідної труби.

Після чого закладаємо в середину «шалаша» папір або розпалки і підпалюємо при цьому нещільно прикриваємо дверку - залишити щілину в 5-10мм. Ні в якому разі не можна розпалювати камін вогненебезпечними рідинами (бензином і гасом). Після того як поліна загорілися, можна закрити дверку. Під час нормального горіння дров слід перевести заслонку подачі повітря в номінальний режим, а заслонку димохідної труби можна закрити.

Для переведення горіння в режим тління або довгого горіння, слід закрити заслонку подачі повітря Щоб зробити наступну закладку дров  (відкривання дверей здійснюється тільки при відкритих заслонках), відкрийте топку, на існуючий жар покладіть дрова, закрийте топку. За рахунок правильної подачі повітря дрова розгоряться самостійно.

Щоб топка працювала з найвищою ефективністю та не приносила вам клопіт слід використовувати сухі дрова 15%-ної вологості. Це необхідно для попередження утворення смоли. Більш висока вологість веде до зниження тепловіддачі (водяна пара).

Тверда деревина дає хороший жар і забезпечує повільне згорання. Це деревина ГРАБА, ДУБА, ЯСЕНА, БЕРЕЗИ, В’ЯЗУ і БУКА.

Менш щільна деревина м`яких і хвойних порід дає, навпаки, більше вогню, але менше вугілля і тепла. Це деревина СОСНИ, ЯЛИНИ, ТОПОЛІ І ЛИПИ.

Осикові дрова утворюють довге полум`я і випалюють сажу.

Використання вологих дров (з вологістю вище 15%) веде до надмірного осаду смол на склі.

Для гасіння вогню ніколи не використовуйте воду.

Скло і деякі частини топки можуть нагріватися до дуже високих температур:


«Прийміть запобіжні заходи, щоб уникнути опіків, у тому числі відносно дітей». 

Камін дає значне теплове випромінювання: мінімальна відстань від основи каміна до матеріалів і предметів, сприйнятливих до тепла, – не менше 1,20 м.
Поряд з каміном забороняється розміщувати горючі та легкозаймисті матеріали.

При видаленні попелу викидайте вміст попільника в спеціально призначену металеву ємність або ємність, виконану з негорючих матеріалів.