Онікс - унікальна оздоба інтер`єру

 
Найчастіше ми стикаємося з цим каменем, заглянувши в сувенірну крамничку. Численні слоники і вазочки з оніксу вражають різноманітністю відтінків і візерунків. Мимоволі замилувавшись кам`яними статуетками, які легко поміщаються в долоні, ми навіть не замислюємося про те, як незвично і велично виглядає онікс в ролі облицювального каменю або ... каміну.
Онікс - різновид агату, карбонатна порода, щільна дрібнокристалічна, напівпрозора, складається в основному з кальциту, іноді разом з арагонітом, часто із шаруватою або радіально-променистою будовою. Утворюється в результаті відкладення карбонатних мінералів з гарячих мінеральних джерел.
Колір - коричневий з білими і чорними візерунками, червоно-коричневий, коричнево-жовтий, медовий, білий з жовтуватими або рожевими прошарками. Для онікса особливо характерні плоскопаралельні шари різного кольору. Неправильна шаруватість, поряд з різним забарвленням окремих шарів у відтінки білого, жовто-рожевого, жовто-зеленого і бурого кольору створюють дуже красивий декоративний малюнок на полірованих площинах. Онікс має оригінальний малюнок у вигляді тонких рожевих і золотисто-коричневих смуг, що чергуються.
Найбільш унікальою декоративною ознакою онікса є його прозорість, невластива більшості інших облицювальних матеріалів. У онікса відомі прозорі різновиди, які просвічують на глибину до 3-4 см і мають тонкий чудовий малюнок у вигляді рожевих і золотисто-коричневих смуг, що чергуються, що робить його прекрасним оздоблювальним матеріалом з хитромудрим малюнком. Смуги ці формувалися під впливом перепаду температур, товщина їх варіюється від декількох мікрон до декількох міліметрів.
Поява на ринку блоків і мірних плит з оніксу дозволяє втілювати найсміливіші фантазії архітекторів. Полірований онікс виглядає не гірше, а часом навіть цікавіше, ніж мармур найкращих сортів. При цьому камінь досить простий в обробці. Відомо, що деякі мармурові онікси мають досить високу стійкість до низьких температур. І все ж для зовнішнього облицювання цей камінь практично не використовують. Зате в оформленні інтер`єру він відкриває воістину широкі можливості.
Облицювання оніксом  дає чудовий ефект, що перевершує за декоративності мармурове облицьовування. Більш глибокий колір і цікавий малюнок онікса створюють багатий інтер`єр, привносячи в нього трохи екзотики і ледь вловимий аромат Сходу.
Втім, дизайнери не зупиняються на одних стінах і щедро декорують ним каміни. Камін з оніксу передасть химерний танець відблисків і тіней. Складно сказати, що в цьому випадку виглядає гарніше: холодні забарвлення каменю, на тлі яких вогонь особливо яскравий, або теплі, що наповнюють кімнату ніжним світінням.