Камінна топка з водяним контуром - що це?

На сьогодні все більшої популярності набувають каміни з водяним контуром. Саме для тих, хто хоче насолоджуватись панорамою живого вогню, суттєво економити дрова та одночасно обігрівати весь будинок – ця інформація буде цікавою та корисною.

 Камін з водяним контуром має багато переваг у порівнянні з іншими джерелами опалення. Тут ми зупинимось на найважливішому.

Камінна топка з водяним контуром стане одним з найекономніших джерел тепла в домі. Яким чином? Італійський бренд EdilKamin пропонує топки з водяним контуром, які, споживаючи мінімум дров, видають при цьому максимум тепла.   Якщо використовувати дрова з відповідним коефіцієнтом вологості, такий камін буде найдешевшим джерелом опалення будинку.

Також важливим фактом є те, що камінні топки з водяним контуром просто підєднуються до системи центрального опалення та використовуються як альтернативний пристрій для теплової енергії.

Встановивши камінну топку з водяним контуром, Ви, звичайно, витратите певну суму коштів, проте, чим частіше Ви будете користуватись каміном замість традиційного газового опалення – тим швидше він окупиться

Крім перелічених вище аргументів, наведемо останній, не менш важливий - водяний камін є екологічним джерелом тепла! Деревина - це єдине відновлювальне паливо і має нульовий відсоток вмісту вуглекислого газу(CO2), тобто одержує в процесі вегетації, через процес фотосинтезу, таку саму кількість вуглекислого газу, яку віддає в процесі спалювання.

 Як же правильно підібрати камінну топку з водяним контуром? Щоб експлуатація водяного каміну була доцільною, потрібно вибрати топку потужністю відповідно до опалювальної площі будинку. По загальноприйнятих підрахунках, в добре утепленому будинку це може бути приблизно 7кВт на 100м². Для неутепленого будинку на 100м² треба приблизно 10кВт. Краще взяти камін з меншою потужністю, зважаючи на те, що виробники подають номінальну потужність каміна, тобто середню.

В камін нижчої потужності можна закласти більше дров і отримати максимальну потужність, наприклад при морозі. А от коли ви візьмете занадто потужний камін, а на вулиці буде вище 0*С, виникне проблема надлишку тепла. В будинку буде гаряче, а зниження температури горіння, чи паління при мінімальній температурі призведе до забруднення скла і комина. 
На звороті води системи опалення температура буде занадто н
изька це призведе до конденсату і корозії.

Щоб камін з водяним контуром добре працював, він має бути підключений з насосом і автоматикою з дросельною заслонкою. У відкритій системі каміна обов’язково потрібно встановити розширювальний бак відкритого типу, а в закритій - термозахист і запобіжний клапан.

Ідеальний варіант – це підключення водяного каміна до буферної ємності. Якщо в будинку більше радіаторів, ніж теплих підлог, то недоцільно застосовувати буферну ємність. При відсутності ємності потрібно слідкувати за кількістю дров, щоб нагріти радіатори до потрібної температури (це більше 70*С) і не давати їм охолонути.

Часто роблять комбіновану систему опалення: радіатори і теплі підлоги. Тисячі таких систем без проблем функціонують по всій Європі.

Крім того, сучасний камін з водяним контуром ззовні нічим не відрізняється від повітряного каміна. Використання шамоту зсередини робить його ідентичним, наприклад у Edilkamin є ціла серія Thermofire – топки з водяним контуром та шамотом. А оздобити його можна аналогічно як і повітряний чи традиційний.

 

Отже, підсумовуючи перелічені вище факти, можна сказати,що камінні топки з водяним контуром є практичним, економним, зручним, екологічним, та естетично привабливим джерелом тепла та затишку а Вашому домі.