Камін в будинку - створюєм домашнє вогнище

Вогонь - символ домашнього вогнища, світла і життя. Він заспокоює, покращує ауру приміщення, дарує тепло і відчуття затишку. Так уже повелося, що з давніх часів життя людини залежало від вогню. Сучасні системи опалення та освітлення в приміщенні повністю забезпечили людину і теплом, і світлом. Але багато власників приватних будинків і просторих віталень в квартирах не можуть відмовити собі в задоволенні провести вечір під звуки потріскуючого в каміні вогню.

Каміни здобувають зараз все більшу популярність  не тільки тому , що це данина моді. Вони дають можливість зробити наш будинок затишним та індивідуальним, вони прикрасять його і дозволять не залежати від примх природи чи комунальних служб. Сучасні каміни не тільки красиві, але й чудово справляються з підтриманням тепла в будинку і можуть бути корисні у вирішенні багатьох інших проблем.

 Якщо Ви вирішили встановити камін -  важливо визначитися, які функції він виконуватиме . Завдяки цьому Ви також зрозумієте, яка конструкція вам потрібна. Каміни для дому можуть виконувати різні функції: опалювальну, декоративну, естетичну та кулінарну.

 Естетична функція каміну.  

 Щоб милуватись полум’ям, камін можна розташувати у будинку по різному. Для споглядання на вогонь з будь-якої точки кімнати, оберіть так званий «острівний» камін. Якщо ж Ви прихильник класики чи модерну, ми пропонуємо моделі топок з дво та тристороннім склом, або так звані «тунелі» ( SupravisionSideTeckno DoubleFace та ін.). Чавунні топки з прямим склом  теж зможуть передати красу танцю палаючого вогню. 

Опалювальна функція каміну

 На сьогодні у будинку рідко встановлюють «декоративні» електро- і біокаміни, потужність яких не перевищує 2-2,5 кВт. Краще надати перевагу повноцінному каміну з живим вогнем. Якщо ви плануєте обігрівати будинок каміном, зверніть увагу на конструкцію топки. Так, камін з цегли з відкритою топкою може обігріти тільки одне приміщення, та й то, якщо витратить багато палива (ККД такого каміна не перевищує 20%). Закрита камінна топка з додатковими «опалювальними» функціями має ККД близько 85%. Такі каміни використовують для конвекційного опалення однієї, двох і навіть більше кімнат. Також є камінні топки  з водяним контуром, що підключаються паралельно з існуючою системою опалення. Такі каміни здатні опалити цілий будинок.. 

Кулінарна функція каміну

 Відкрите полум`я каміну дозволяє готувати їжу на вогні. Багато камінних топок обладнуються поличками для барбекю, секціями-держателями шампурів, грилем, а іноді навіть повноцінними духовками. Подібні моделі камінів доречні в окремій або суміщеній з вітальнею кухні.

 Декоративна функція каміну 

Камін може стати головним або одним із головних елементів інтер’єру. Навіть не розпалений камін привертає до себе увагу за умови правильно підібраного порталу – обрамлення камінної топки. Оригінальний інтерєр кімнати з каміном може бути оформлений у різному стилі. Найпоширеніші це – класика, модерн, кантрі(сільський), hi-tech. Для різних стилів камінних порталів використовуються різні матеріали. Якщо камін буде розташований в класичній вітальні, то його декорують мармуром або іншим, бажано натуральним, каменем. Обов`язковий елемент - дерев`яна або мармурова полиця, на якій розташовують свічники й статуетки. Для оформлення каміну в стилі модерн ідеальним буде поєднання металу, каменю, мармуру. При цьому вітається мінімальна кількість декору, але більша різноманітність форм і кольору. Для оформлення каміну в стилі хай-тек використовують найчастіше вогнетривке скло, пластик і сталь.

 Отже, встановивши у своєму будинку камін, Ви не лише отримаєте насолоду від споглядання живого полумя, а й надасте родзинку інтерєру і наповните дім теплом на затишком справжнього вогнища. А фахівці нашого салону з радістю допоможуть підібрати камін ідеальний саме для Вас і Вашого дому.