Економія при виборі каміну - очікування та реальність

 

Надворі фінансова криза, тому всім добре зрозуміло прагнення до економії. Сучасний камін сам по собі задоволення не з дешевих, проте помилково вважати, що економія ніяким чином не вплине на якість конструкціі.

Критерії при виборі каміну, на яких не варто економити:

Вибір компанії-виконавця. Якщо Ви хочете, щоб камін у будинку чи квартирі виправдав Ваші сподівання – необхідно ретельно обирати виконавців. При цьому бажано орієнтуватись не на ціну послуг, а на досвід, кваліфікацію та репутацію. Невірний вибір конструкціі, некомпетентне встановлення в погоні за економією призводить до збільшення кількості пожеж. Консультація фахівців, робота професіоналів своєї справи убезпечить від проблем і помилок.

Проект каміну. Дуже часто ми намагаємось отримати камін «як на фото», орієнтуючись лише на зовнішній вигляд – це помилка. Камін не універсальний пристрій, а індивідуальна річ, тому проектувати його потрібно, враховуючи технічні особливості Вашого будинку чи квартири, стану димаря (якщо він взагалі є), розміру місця, відведеного під камін і т.п.

Камінна топка. Камін набуває все більшої популярності саме як альтернативне джерело опалення. Тому, якщо Ви хочете отримати максимум тепла, надійності, довговічності, комфорту в експлуатаціі і , найголовніше, мінімізації витрат на паливо та обслуговування каміну – не варто обирати дешевий варіант топки. Низька якість чавуну чи сталі, невеликий ККД, дешева фурнітура, розбірні топки, ввезені контрабандою – всі ці параметри роблять Ваш камін не лише неефективним , проблемним та дорогим у використанні, а й створюють ризики пожежі чи отруєння чадними газами.

Матеріали для встановлення каміну. Економія на матеріалах може привести до встановлення та використання дешевих кустарних підробок, і як наслідок - до сумних результатів. На перший погляд, помітити відмінності в товщині сталі для димоходу, якості фульгованої мінвати і т.п. досить важко. Вигідніше спочатку придбати сертифіковані перевірені товари

Димохід. Це дуже важлива складова каміну, яка визначає його ефективність та працездатність. Неправильно встановлений, неякісний чи незагільзований димар призведе до переробки всієї конструкціі каміну та створить небезпеку для життя.

Монтаж каміну. Неправильно зроблений монтаж негативно позначається на якості і ефективності каміну, характеристики створених конструкцій не відповідають нормативним вимогам і не розраховані на тривалу експлуатацію. Від монтажу каміну залежить як якість роботи каміну, так і Ваша безпека та здоров’я. Тому варто довіряти цю роботу професіоналам.